Projekt TALKING CULTURES

Osnovna škola "Ivo Dugandžić-Mišić", Komin izabrana je od strane British Council-a u Hrvatskoj za projekt Talking Cultures

Projekt Talking Cultures slavi kulturalne razlike pružajući učiteljima i učenicima priliku usporediti druge kulture s vlastitom.

Sastoji se od serije mini projekata razdijeljenih u jedinice od kojih se svaka fokusira na određeni dio kulture. Svaka jedinica sadrži niz  zadaća koje rezultiraju stvaranjem wiki komponente (posebne online platforme putem koje će učenici moći učitati svoje radove i razmjenjivati ih s razredom u nekoj drugoj zemlji).

Projekt će se provoditi s učenicima osmog razreda, a škola partner je iz Kijeva u Ukrajini. Cilj je poticanje učenika na kreativno pisanje na engleskom jeziku, međusobno upoznavanje, poučavanje drugih o svojoj kulturi i običajima te istovremeno učenje kulture i običaja zemlje partnera.

Primjeri tema su biografija razreda, čuveni ljudi, crtani filmovi, animacija, hrana, proslave, glazba, zemlja i seoski život.

Tim putem učenici mogu otkriti što im je zajedničko, a što različito, te konačno, steći nove prijatelje.

Detaljniji opis projekta možete pronaći na web stranicama Britsh Council-a.

objavio: Goran Zolnaić   datum: 2. 5. 2011.