ZA OSMAŠE: Upisi u srednju školu

U prvi razred srednje škole od školske godine 2013./2014. učenici se prijavljuju i upisuju elektroničkim putem,
putem mrežne stranice Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole

www.upisi.hr

Na toj mrežnoj stranici objavljuju se i sve važne obavijesti, ažurirani podaci i detaljne upute za rad sa sustavom koje je iznimno važno redovito pratiti kako biste bili upućeni u tekuća zbivanja vezana za ovogodišnje e-upise.

Sve informacije o postupku prijave i upisa, elementima i kriterijima, načinu bodovanja, svim važnim datumima i druge potražite u brošuri koju su izdali Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet:

Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2018./2019. - Idemo u srednju!

Mrežna stranica upisi.hr

Na mrežnoj stranici www.upisi.hr najvažnije je učiniti sljedeće:

1. Provjeriti osobne podatke, ocjene iz osnovne škole te ostale podatke (u slučaju pogrešnih podataka obratiti se razredniku)
  2. Prijaviti i u listu prioriteta poredati do 6 obrazovnih programa (postavljeni redoslijed je iznimno važan za upis)
  3. Kontinuirano pratiti bodovno stanje za svaki prijavljeni program, kao i svoj trenutni položaj na oglednoj ljestvici poretka na temelju do tada ostvarenih bodova

Neki važniji datumi:

LJETNI UPISNI ROK

Početak prijava u sustav: 25. 5. 2018.
Početak prijava obrazovnih programa: 26. 6. 2018.
Završetak prijava obrazovnih programa: 10. 7. 2018.
Objava konačnih ljestvica poretka: 13. 7. 2018.
Dostava upisnice u srednju školu: 13. - 19. 7. 2018.

JESENSKI UPISNI ROK

Početak prijava u sustav: 21. 8. 2018.
Početak prijava obrazovnih programa: 21. 8. 2018.
Završetak prijava obrazovnih programa: 27. 8. 2018.
Objava konačnih ljestvica poretka: 30. 8. 2018.
Dostava upisnice u srednju školu: 31. 8. 2018.

Webinar

U suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom (CARNET) predstavnici Ministarstva znanosti i obrazovanja za sve učenike koji upisuju I. razred srednje škole u školskoj godini 2018./2019. organiziraju informativni webinar na temu provedbe ovogodišnjih elektroničkih prijava i upisa u srednje škole. Webinar je planiran za četvrtak, 24. svibnja 2018., od 13:00 do 14:30 sati i bit će dostupan na poveznici  https://www.youtube.com/channel/UC56wb5AjIa2kA1okBZX_csg/live.
Snimka informativnog webinara bit će postavljena na mrežnim stranicama CARNET-a i www.upisi.hr.

Kalkulator bodova

Portal srednja.hr u suradnji s Hrvatskom zajednicom županija pokrenuo je Kalkulator bodova za upis u srednju školu, koji učenicima osmih razreda omogućuje informativnu provjeru bodovnoga stanja prije upisa u srednje škole.

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u šk. god. 2018./2019.

Započinju prijave kandidata u sustav

U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2018./2019. prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započinju u petak 25. svibnja 2018. godine iza 12:00 sati.
Pri prvoj prijavi potrebno je unijeti korisničko ime i lozinku dobivenu u osnovnoj školi nakon čega je moguće unijeti broj mobitela na kojega kandidat želi da mu bude dostavljen SMS s PIN-om. Nakon što zaprimi PIN, kandidat pri svakoj sljedećoj prijavi u sustav unosi korisničko ime, lozinku i PIN. Po uspješnoj prijavi u sustav moguće je pregledati osobne podatke i ocjene, a nakon što se iz e-Matice prenesu i rezultati natjecanja, bit će moguće pregledati i te podatke.
U slučaju nepravilnosti u podacima (adresa, ime roditelja, ocjene iz prijašnjih razreda) potrebno se javiti svom razredniku.