CARNet e-Knjižnica

projekt carnet e-knjižnica

e-Knjižnica arhiva je digitalnih knjiga i časopisa, dostupnih za čitanje u .pdf formatu svim članovima obrazovne, akademske i istraživačke zajednice - učenicima, nastavnicima, studentima, profesorima i znanstvenicima.

PONUDA CARNet e-Knjižnice

e-časopisi:

PC ChipHrvatski časopis o osobnim računalima. Aktualni broj informatičkog mjesečnika PC Chip kao i arhiva starih brojeva, dostupni su svim CARNetovim korisnicima, članovima obrazovne, akademske i istraživačke zajednice.

VIDI računalni časopis koji se bavi računalnim tehnologijama kao i ostalim aspektima primjene računala. Arhiva časopisa dostupna vam je u PDF formatu, svaki članak pojedinačno, od broja 112 do prošlomjesečnog broja. Arhivu možete pregledavati i pretraživati prema godinama i pomoću tražilice

e-Kidsedukativno zabavni informatički časopis za osnovnoškolce. CARNet vam u suradnji sa izdavačem časopisa omogućuje pristup digitalnoj verziji časopisa.

Matematički časopisi:

• Matka - časopis za mlade matematičare koje izdaje Hrvatsko matematičko društvo. Izlazi tijekom školske godine u četiri broja, a u e-Knjižnici dostupni su brojevi od 53. nadalje.

• Matematičko-fizički list  za učenike i nastavnike izdaju Hrvatsko matematičko društvo i Hrvatsko fizikalno društvo. Časopis izlazi u četiri broja tijekom školske godine a u e-Knjižnici je dostupan od prvog broja u školskoj godini 2005/2006.

• PlayMath - časopis za matematiku i informatiku koji izdaju V. gimnazija iz Zagreba i Hrvatsko matematiko društvo. Časopis izlazi tri puta godišnje i u e-Knjižnici je dostupan od svog prvog broja.

• Poučak - časopis za metodiku i nastavu matematike. Izdaju ga Hrvatsko matematičko društvo i Profil International. U e-Knjižnici nalaze se brojevi od prosinca 2006. Časopis izlazi četiri puta godišnje.

računalni časopis PC CHIP  informatički časopis VIDI

e-knjige:

• Windows 7,
  • ECDL Syllabus 5.0,
  • WLAN - Bežične lokalne računalne mreže,
  • Administriranje Linux sustava,
  • SQL server 2005,
  • ECDL za djecu,
  • Open Source ECDL,
  • Pretraživanje i vrednovanje informacija na Internetu,
  • Uvod u zaštitu intelektualnog vlasništva u RH,
  • Kako radi računalo,
  • E-Citizen i
  • C++.

PRISTUP SADRŽAJIMA CARNet e-Knjižnice

Prvo trebate unijeti Vaše korisničko ime i lozinku, a nakon toga možete preuzeti pojedine brojeve časopisa koji se nalaze u e-Knjižnici.

Da bi se ulogirali, potrebno je imati aktivan elektronički identitet - AAI@EduHr za akademsku i istraživačku zajednicu, odnosno HUSO korisnički račun za učenike, nastavnike i profesore osnovnih i srednjih škola.

Ukoliko još niste dobili podatke svog elektroničkog identiteta, obratite se nastavnici informatike!

Za otvaranje .pdf dokumenata potrebno je na računalu imati instaliran preglednik Adobe Reader.

ONLINE ENCIKLOPEDIJA

Pomoću vašeg elektroničkog identiteta možete ostvariti pristup i prvoj hrvatskoj općoj i nacionalnoj online enciklopediji - "Proleksis enciklopediji"

proleksis online enciklopedija