Jednodnevni izlet: Kaštel Lukšić – Solin – Split

Dana 1. lipnja 2015. godine učenici 2., 3. i 4. razreda zajedno sa svojim učiteljicama išli su na izlet u Kaštel Lukšić, Solin i Split.

U Kaštel Lukšiću uz stručnu pratnju imali smo obilazak Botaničkog vrta OŠ „Ostrog“. Učenici su imali prigodu uz biljke našeg podneblja vidjeti i neke egzotične biljke tropskih i suptropskih krajeva. U Vranjicu smo posjetili Aquarium, najveći akvarij u Hrvatskoj u kojem su učeničku pažnju najviše plijenile raže, mali morski pas, gofovi i meduze. U Solinu smo prošetali Gospinim otokom gdje im je vodič ispričao o povijesti tog dijela Solina i crkvi Gospe od Otoka. U Splitu smo razgledali postav Prirodoslovnog muzeja gdje su učenici imali priliku vidjeti malakološku zbirku obitelji Bakotić. Učenici su vidjeli brojne: školjke i puževe, morske spužve, morski koralj, a najviše su im se svidjeli izlošci: glavata želva, morski pas, riba balon, periska i rak koji svojim izgledom podsjeća na samuraja. Na kraju smo prošetali Dioklecijanovim podrumima do Peristila te posjetili Etnografski muzej u kojem su uz stručnu pratnju razgledali njegov stalni postav.

Nositeljice: učiteljica Mufida Šiljdedić

učiteljica Slavica Medak

učiteljica Marta Vujević

objavio: Josip Jelčić   datum: 8. 6. 2015.