Datum objave: 18. lipnja 2024.
Kategorija: Nekategorizirano

PROGRAMI: TRENING ŽIVOTNIH VJEŠTINA (TŽV) I RAZVOJ VJEŠTINA ZA ADOLESCENCIJU (VZA)

I ove školske godine u okviru Preventivnog programa provedeni su programi TŽV i VZA.
U trećem i četvrtom razredu na satovima razrednika učitelji su proveli sve radionice.
U trećem razredu učiteljica Marija Bantić ostvarila je slijedeće koreacije:
1. U provedbi radionice “Samopouzdanje” ostvarena je korelacija s prirodom i društvom – zdravlje; mentalno zdravlje.
2. U radionici “Odlučivanje” ostvarena je korelacija s hrvatskim jezikom lektirom : “Čudnovate zgode Šegrta Hlapića”.
3. U radionici : “Komunikacijske vještine” ostvarena je korelacija s prirodom i društvom.
4. U radionici : “Stres i kako ga se riješiti” ostvarena je korelacija stjelesnom i zdravstvenom kulturom i prirodom i društvom.
 Učiteljica četvrtog razreda Slavica Medak je povezala teme radionica i napravila slijedeće korelacije:
1.Radionicu :””Slika o sebi i samopoštovanje” povezala je s hrvatskim jezikom i pisanjem autobiografskog akrostiha.
2.U radionici : “Odlučivanje”ostvarena je korelacija sa hrvatskim jezikom pri obradi Šume Striborove I.B.Mažuranić.
3. U radionici : “Komunikacijske vještine” ostvarena je korelacija sa prirodom i društvom.
4. U radionici : “Socijalne vještine” ostvarena je korelacija sa tjelesnom i zdravstvenom kulturom. Učenike se poticalo da u natjecateljskim i štafetnim igrama surađuju,poštuju pravila i uvažavaju jedni druge.
5. U petom, sestom, sedmom i osmom razredu na satovima razrednika učitelji Damir Kalaba, Ines Pervan, Matija  Puljić       i Meri Ćopo uspješno su proveli radionice Programa :”Razvoj vještina za adolescenciju” .
Zahvaljujem svim učiteljima i učenicima na uspjesno završenom Programu.
Koordinator: Nataša Palac, psihologinja

LIKOVNE MAPE ZA ŠKOLSKU GODINU 2024./2025.

Likovne mape su radni materijal čija se nabava ne financira ni od Ministarstva znanosti i obrazovanja, kao ni od Dubrovačko-neretvanske županje, te ih roditelji sami financiraju. POPIS LIKOVNIH MAPA PO RAZREDIMA: Razred Naziv likovne mape Izdavač razred Likovna mapa 1...