Datum objave: 10. rujna 2024.
Kategorija: Nekategorizirano

DOČEK PRVAŠIĆA

Svečana priredba povodom početka školske godine za učenike prvog razreda održana je u ponedjeljak, 9. rujna 2024. godine. Naša škola postala je bogatija za još jednu generaciju prvašića. Svečani doček prvašića i njihovih roditelja započeo je u 8 sati u holu škole. Školski zbor pod vodstvom profesorice Matee Jurilj otpjevao je himnu nakon čega se biranim riječima nazočnima obratio ravnatelj škole i izrazio dobrodošlicu prvašićima te im zaželio puno uspjeha. U ime Grada Ploče prigodnom programu prisustvovao je pročelnik gospodin Danijel Štula.

Uručio je prvašićima prigodne majice s natpisom »Od danas sam školarac/školarka« te im poželio sretno i uspješno osnovnoškolsko obrazovanje. Za dobrodošlicu novim učenicima učenici petog razreda krasnoslovili su prigodne stihove i izveli dva igrokaza. Na kraju  prigodnog programa školski zbor izveo je pjesmu Život nije siv.

Prvašići su zajedno sa svojom učiteljicom hrabro i veselo zakoračili u školske pustolovine.