"NAJČITAČI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI"

Jedanaest učenika iz drugoga razreda, ove školske godine su najčitači i najposjetitelji u školskoj knjižnici.

Školska godina 2021./2022. poznata kao GODINA ČITANJA razveselila je sve ljubitelje knjiga posebno male čitače.

Knjižničarka je nagradila malim znakom pažnje najvjernije čitatelje i posjetitelje kroz školsku godinu.

Ako je izum tiska jedan od najvažnijih izuma u povijesti čovječanstva, onda je čitanje zasigurno jedna od najvažnijih i najkompleksnijih ljudskih vještina. Omogućuje nam da rastemo, osobno i profesionalno, omogućuje nam da putujemo kroz prostor i vrijeme, doživimo nevjerojatno, osjetimo nezamislivo.

Dio smo drugih svjetova, družimo se s novim licima, postajemo dio njihovih iskustava i razmišljanja. Krademo njihova znanja. Sretni smo kad u tuđim, ljepše sročenim rečenicama, pronađemo svoje misli i emocije.

objavio: ines pervan   datum: 20. 6. 2022.