DAN OTVORENIH VRATA

U petak, 29. travnja 2022. godine, učenici osmog razreda išli su na 1.Dan otvorenih vrata 2022., u Srednju školu fra Andrije Kačića Miošića u Pločama. Osim naše škole, prisutni su bili i učenici i Kule Norinske i Staševice.

Cilj ovog događaja je upoznati učenike sa navedenom srednjom školom i smjerovima koje nudi. U prostorijama škole organiziranesu aktivnosti kako bi učenici dobili informacije o školi, uvjetima rada vrstama nastave te izvannastavnim aktivnostima.

U ugostiteljskom praktikumu predstavljena su zanimanja iz sektora Turizam i ugostiteljstvo (hotelijersko – turistički tehničar, kuhar i konobar). Učenicima su predstavljene sve prednosti ovih deficitarnih smjerova koji su na tržištu rada izuzetno traženi.

Učenici su pripremali i posluživali različite barske mješavine, a kuhari i njihovi nastavnici našim su gostima pripremili bogat stol pun slanih i slatkih delicija.

Osim toga, timski su sudjelovali u virtualnoj igri, a najuspješnija ekipa dobila je diplomu. Učenicima su predstavljeni programi opće gimnazije, tehničara za računalstvo i elektroničari-tehničari. Obišli su školske radne prostore i kabinete i upoznali se s nekim važnim dostignućima iz STEM područja.

objavio: ines pervan   datum: 2. 5. 2022.