IZLET NARONA

26. travnja 2022. godine učenici predmetne nastave naše škole i učenici OŠ Fra Ante Gnječa Staševica, uz pratnju razrednika, posjetili su muzej "Narona" u Vidu.

Izlet je organiziran u sklopu školskog projekta “Radost zajedništva”, nositelja udruge Radost iz Ploča.

Osim bogatog znanja iz različitih povjesnih razdoblja koje su stekli prilikom posjete, učenici su imali priliku vidjeti ostatke antičke Narone koji se nalaze na mjestu današnjeg sela Vid. Stari grad Narona seže u vremena 100 g. pr.Kr. u vrijeme rimskih vladara. Posjetili smo i muzej Narona koji je sagrađen na forumu grada Narone.

Učenici su uživali u vožnji tradicionalnom lađom po rijeci Norin. Šetali su do crkve sv. Vida i upoznali se sa krsnim zdencom dubokim 1.15 m, koji je služio za pokrštavanje uranjanjem.

Nakon vožnje lađom i zajedničkih igara, učenici su uživali u zajedničkom ručku i druženju u lokalnom restoranu.

objavio: Ines Pervan   datum: 28. 4. 2022.