ĆAKULAONICA 2022.

Finalno međuškolsko natjecanje "ĆAKULAONICA"

U petak je u OŠ Gradac održano finalno međuškolsko natjecanje „Ćakulaonica 2021./2022.“ U završnici su sudjelovali i učenici 4. razreda naše škole pod vodstvom učiteljice, Jelene Oršulić. Sudjelovale su također i  OŠ „Vladimir Nazor“ Ploče,  OŠ fra Ante Gnječa, Staševica i OŠ Gradac.

Natjecanje se odvilo u 4 kategorije: zavičajne riječi, boćanje, piljci i literarni rad.

Sve su ekipe pokazale zavidno znanje, stečene vještine i veliki natjecateljski duh.

Ćakulaonica je projekt koji Općinska knjižnica Hrvatska sloga Gradac u suradnji s OŠ Gradac  u tijeku Mjeseca hrvatske knjige se provodi s ciljem očuvanja kulturne baštine našeg kraja. Sve aktivnosti su osmišljene tako da se djeca kroz igru i zabavu što bolje upoznaju s dalmatinskim rječnikom, starim igrama i običajima.

Zahvaljujemo OŠ Gradac što su nas, kao i do sada, srdačno ugostili i lijepo počastili! Čestitamo pobjednicima, učenicima 4. razreda naše škole u kategoriji: BOĆANJE te mentorici Jeleni Oršulić.

Čestitamo!

objavio: ines pervan   datum: 9. 3. 2022.