MJESEC HRVATSKOG JEZIKA U NAŠOJ ŠKOLI

Mjesec hrvatskoga jezika manifestacija je koju uokviruju Međunarodni dan materinskoga jezika, koji je proglasio UNESCO 1999. godine i dan objave znamenite Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika iz 1967. godine.

U Mjesecu hrvatskoga jezika, koji se već niz godina obilježava u Hrvatskoj, ali i svugdje gdje se govori hrvatskim jezikom, posebna se pozornost usmjeruje na jedno od najvažnijih obilježja hrvatskoga nacionalnog identiteta – hrvatski jezik, koji je unatoč brojnim okolnostima koje mu nisu bile sklone zadržao svoju samobitnost i samosvojnost te se othrvao svim pritiscima, obezvređivanjima i zabranama tijekom svoje tisućljetne povijesti.

Naši su učenici sa svojom učiteljicom hrvatskoga jezika Barbarom Šuman obilježili ovaj Mjesec ukazavši na česte pravopisne i gramatičke pogreške u hrvatskome jeziku.

Provjerite svoje znanje iz hrvatskog jezika!

Zaigrajte KVIZ i zabavite se!

objavio: ines pervan   datum: 15. 3. 2021.