OBAVIJEST

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske gospodin Andrej Plenković jučer je objavio odluku kako se od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine, u osnovnim i srednjim školama obustavlja nastava na dva tjedna.

S obzirom da se neće održavati nastava, krenut će izvođenje nastave na daljinu.

U nastavku su upute vezane uz isporuku obrazovnih sadržaja te praćenje i potporu.

Isporuka obrazovnih sadržaja (KLIKNITE "VIŠE")

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3.programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki da u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

Razred

1.razred OŠ

8 - 10 h

2.razred OŠ

10 - 12.30 h

3.razred OŠ

13 – 16 h

4.razred OŠ

16 – 19 h

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 pod nazivom Škola na Trećem bit će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine.

Za predmetnu nastavu na daljinu počinje u srijedu, 19. ožujka 2020. godine, prema rasporedu i smjenama koje MZO odredi i objavi na mrežnim stranicama.

Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored  i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Online nastava će se odvijati u „virtualnim razredima“. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale. Predmetni nastavnici mogu pripremiti vlastite sadržaje ili organizirati suradnju u svojim virtualnim razredima. Također, predmetni nastavnici čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom mogu organizirati nastavu u 5., odnosno 6. satu u danu.

Dodatno, Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati. Nastava će se održavati od tri do pet školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život, stranicama CARNETA-a te na stranicama naše škole.

U školi će biti osiguran prihvat učenika razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće. Za njih neće biti organizirana redovna nastava nego će pratiti obrazovni program na televiziji ili će sudjelovati u nastavi na daljinu uz praćenje učitelja.

Učenici koji koriste uslugu pomoćnika u nastavi mogu je nastaviti koristiti u školi ako učenik dolazi u školu ili kod kuće ako učenik ostaje kod kuće.

Molimo vas da pratite obavijesti koje će se objavljivati na web-stranicama naše Škole.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

Marjan Scipioni

objavio: Ana Moro   datum: 14. 3. 2020.