Radionica GDCK-a Ploče „Trgovina ljudima”

U petak  je u našoj školi održana radionica GDCK-a Ploče „Trgovina ljudima” za sedme i osme razrede.  Iako naizgled vrlo ozbiljna i teška tema, zahvaljujući djelatnicima GDCK Ploče, tema nije izgubila svoju ozbiljnost i  predstavljenja je na način primjeren uzrastu djece.

Na radionici su   naši učenici mogli   naučiti što je to zapravo trgovina ljudima,  razlikovati trgovinu ljudima i krijumčarenje, tko su trgovci ljudima te su mogli saznati sve o načinima na koje se mogu zaštititi. Cilj radionice nije bio djecu prestrašiti niti da djeca postanu sumnjičava i nepovjerljiva prema ljudima koji ih okružuju, već je cilj bio da djeca postanu svjesna da se to može dogoditi svakomu i da trebamo biti oprezni i postupati pametno i odgovorno u različitim situacijama u životu.

U Europi se godišnje otkrije više tisuća ljudi koji su žrtve trgovine ljudima. Mahom su to mladi u dobi od 18 do 25 godina, a njih 86 posto građani su država Europske unije.

objavio: Ana Moro   datum: 2. 3. 2020.