EKSKURZIJA UČENIKA 7. I 8. RAZREDA OŠ „IVO DUGANDŽIĆ-MIŠIĆ“ KOMIN 23. 4. - 26. 4. 2018.

Učenici VII. i VIII. razreda 23. travnja 2018. krenuli su na višednevnu izvanučioničku nastavu u trajanju od 4 dana.

Iz Komina su u ranim jutarnjim satima krenuli prema Tuheljskim Toplicama uz pratnju razrednika VIII. razreda Jure Vujevića te razrednice VII. razreda Mirele Šalković. Na putu su stali na ručak u restoranu Macola, razgledali Crkvu hrvatskih mučenika u Udbini i Vojni kompleks Turanj. Nakon duge vožnje, stigli su u hotel Well u Tuheljskim Toplicama u kojem su imali večeru i zabavni program u disku i na bazenima.

Sljedeći su dan išli u obilazak Zagreba. Posjetili su Tehnički muzej (planetarij, odjel Nikole Tesle, rudnik), Zagrebačku katedralu, vozili se uspinjačom i razgledali centar grada te Gornji grad. Također su posjetili Zoološki vrt u Maksimiru, gdje su i ručali u restoranu. Vratili su se u hotel te rano ujutro sljedećeg dana krenuli za Varaždin.

U Varaždinu su razgledali centar grada, gradsko groblje te ručali u restoranu Garestin. Nakon kratke stanke, nastavili su put prema Trakošćanu. Popeli su se do dvorca koji ima predivan pogled na prirodu. Nakon razgleda Trakošćana, nastavili su put prema Krapini gdje su posjetili Muzej krapinskih neandertalaca i nalazište pračovjeka - Hušnjakovo. Vratili su se u hotel te uživali na bazenu do kasnih sati.

Ujutro je uslijedio povratak kući. Nakon doručka i odlaska iz hotela, krenuli su u Zaprešić gdje su u shopping centru Westgate proveli slobodno vrijeme. Nastavili su vožnju i ručali u restoranu Lika u Brinju. U nastavku putovanja posjetili su Memorijalni centar Nikole Tesle u Smiljanu, rodnom mjestu Nikole Tesle, koji se učenicima najviše svidio.
U Komin su se vratili u večernjim satima.

Neven Vuković (VII. razred) i Gabrijela Čupić (VIII. razred)

objavio: Administrator   datum: 8. 5. 2018.