Božićna priredba

„Jeste li čuli njegove tihe korake?
On dolazi, dolazi, u uvijek dolazi.
Svakog časa i svakog stoljeća,
svakog dana i svake noći
on dolazi, dolazi, uvijek dolazi.“

Rabindranath Tagore

U našoj je Školi 21. prosinca 2016. održana božićna priredba.

Priredba je započela je stihovima Rabindranatha Tagorea “ On dolazi, dolazi, uvijek dolazi…“

Nazočne su pozdravile voditeljice Marija Medak, učenica sedmoga razreda, i Frida Šuman, učenica četvrtoga razreda, te im poželjele dobrodošlicu u iščekivanju najljepšega dijela godine u kojemu nema mjesta neprijateljstvu, svađi, oholosti jer dolazi vrijeme mira, opraštanja, bezuvjetne ljubavi i darivanja.

Učenici prvoga razreda krasnoslovili su pjesme „Tiha noć“ i „Badnja večer“, dok je igrokaz „Božić u razredu“ izvela dramsko-recitatorske skupina nižih razreda.

Prisutne je razveselio ples folklorno-ritmičke skupine na pjesmu „Sretan Božić“.

Za kraj je dramsko-recitatorska skupina viših razreda svojim igrokazom pokazala kako izgleda Božić u jednoj obitelji.

Za izvrsnu atmosferu pobrinuo se pjevački zbor koji je izvodio pjesme: „Tiha noć“, „U sve vrime godišća“, „Radujte se narodi“ i na samome kraju pjesmu „Zvončići“.

Naše su voditeljice zaželjele svima sretan i blagoslovljen Božić i sve najbolje u novoj godini.

objavio: Marija Bantić   datum: 26. 12. 2016.