Sjećanje na žrtvu Vukovara

˝Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali, i primili prvi poljubac – netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema? Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtužniji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa. Morate iznova graditi. Prvo svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti.
A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe.Grad – to ste vi.˝  Siniša Glavašević

I ove godine učenici i djelatnici naše škole su se prisjetili Vukovara - grada heroja koji je podnio veliku žrtvu za našu slobodu, grada koji je postao simbol obrane naše domovine.

Nastavu smo započeli minutom šutnje za one koji su našu slobodu platili svojim životima, nakon čega je slijedio prigodni program.

Učenici su poslušali ˝Priču o gradu˝ Siniše Glavaševića i pjesmu Stoji grad u izvedbi klape Sveti Juraj te pogledali prigodnu prezentaciju ˝Vukovar-grad heroj˝ kako istina o velikoj tragediji Vukovara nikad ne bi pala u zaborav. Program su svojim krasnoslovima uveličale učenice Ana Vlahović, Marija Medak i Gabrijela Čupić.

Večer prije učenici su zajedno s vrtićanima, nastavnicima, tetama i roditeljima simboličnom ˝kolonom sjećanja˝ uz paljenje svijeća odali počast svim žrtvama.

objavio: Administrator   datum: 19. 11. 2015.