Dan kruha

19. listopada obilježili smo Dan kruha u našoj školi.

Tom prigodom održana je kratka priredba.

Naši prvašići su nam recitirali o kruhu. Učenici drugog razreda su nas uveselili recitacijom Blago danu koji počinje mirisom kruha, a učenici 4. razreda recitacijom Dani kruha.

Osim recitacija bilo je i pjesme. Zajedno smo zapjevali pjesme Mlin i Pekar.

Učenici Dramsko-recitatorske skupine nižih razreda izveli su prigodan igrokaz Ostvareni san.

Ovom prigodom pridružio nam se i naš župnik don Petar Perleta koji je posvetio darove koje smo  prinijeli Bogu.

Na samom kraju, učenica 6. razreda Marija Medak nas je krasnoslovom pjesme Hvala Dragana Purišića podsjetila da svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha Bogu zahvalimo ne samo na kruhu i plodovima zemlje nego i na svim radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili blagoslovljeni.

objavio: Administrator   datum: 21. 10. 2015.